ÜLKEMİZE GEÇMİŞ OLSUN

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin derin üzüntüsü içerisindeyiz.
Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifa diliyoruz.
Estee Lauder Şirketlerinin bir markası olarak ilk günden beri bölgedeki çalışanlarımızın güvenliği ve etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapıyoruz. Yaşanan felaketin boyutu, bölgeye yapılan yardımların farklı başlıklara dağılmasını ve sürekli olmasını gerekli kılıyor.

• İlk adım olarak afet bölgesindeki çalışanlarımızın gereken güvenlik ve sağlık taleplerini karşılayarak, acil ihtiyaçlarına yönelik destek sağlamak için “ELC Cares Çalışan Yardım Fonu” oluşturduk.

• Ardından önceliğimiz bu büyük felaketin en kırılgan ve savunmasız grubu olan afet bölgesindeki çocuklara odaklanmak oldu. Estée Lauder Şirketleri olarak, tüm markalarımız ve yardım vakfımızla birlikte UNICEF’e 400.000 dolarlık bağış yaptık. UNICEF, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (ASHB) koordinasyonunda afet bölgesindeki çocuklarımızın acil temel ihtiyaçları ve ilerleyen süreçteki yardım müdahalelerine destek olmaktadır. Depremden en çok etkilenen kesim olarak çocuk, anne-bebek ve aile ihtiyaçlarını merkeze koyan UNICEF 1,5 milyonu çocuk olmak üzere 3 milyon ihtiyaç sahibi kişiye 3 ay içinde ulaşmayı hedefliyor. UNICEF’e yaptığımız bağış ile çocuk koruma ve psikososyal destek, hijyen, eğitim, sağlık, beslenme ve sosyal koruma alanlarında yapılan çalışmalar hızla hayata geçiyor. Detaylı bilgi için: Depremden etkilenen çocuklar için - UNICEF | her çocuk için (unicefturk.org)

• Kurumsal yardımlarımızın yanı sıra katkıda bulunmak isteyen çalışanlarımıza destek olmak için, “ELC Good Works” programı kapsamında bölgede destek veren çeşitli STK’lara çalışanlarımız tarafından yapılan tüm bağışların iki katı oranında bağış Estée Lauder Şirketleri tarafından üzerine eklendi. Böylece çalışanlarımızın her bağışını üçe katlayarak desteklerimizi güçlendirdik.

• Bölgeye ait ihtiyaç listelerini yakından takip ederek, ilgili STK’lar aracılığıyla kişisel bakım ürünlerimizi bölgeye ulaştırıp mevcut temizlik ve hijyen malzemesi ihtiyaçlarına destek verdik.

• Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği’nin bölgede kanserle savaşan kadınlarımız için gerekli ilaç ve sağlık malzeme ihtiyaçlarını temin etmek için başlattığı “Kızkardeşlerimiz İçin El Ele Kampanyası”na destek veriyoruz.

• KEDV aracılığı ile deprem bölgesindeki kadın üreticiler tarafından üretilen ürünler ile
bölgedeki kadın iş gücünün desteklenmesine katkıda bulunuyoruz.

Afet bölgelerinin yaralarını sarmak için desteklerimizi vermeye devam edeceğiz.