THE POWER OF KINESIO MASSAGE


Create your ideal skin.
Kinesio massage was created following the principles of kinesio therapy which is the study
of muscular skeletal structures and their relationship to circulation to optimize body functioning.

Skin is exposed to 15.000 micro-contractions throughout the day that accumulate to create fine lines and alter
the appearance of smooth skin. Darphin's Kinesio massage complements our powerful botanical formulas to rejuvenate skin

MIKROSİRKÜLASYON

Uygun serum kullanılarak uygulanan bu masaj, cilde canlı, enerjik ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Masaj etkisi ile cildin nefes almasını sağlayarak cilde uygulanan bakım ürünlerinin cilt tarafından daha rahat emilmesine yardımcı olur.

BASKI HAREKETİ


Elinizi gergin tutarak avuç içlerinizle yanaklarınıza, şakaklarınıza, alnınıza, tekrar yanaklarınıza ve son olarak boynunuza baskı uygulayın.

CANLANDIRMA HAREKETİ


Başparmağınızı ve işaret parmağınızı kullanarak iki parmağınız ile küçük sıkıştırma hareketleri yapın. Bu hareketleri yanaklarınızda şakaklarınızda, alnınızda, tekrar yanaklarınızda ve son olarak boynunuzda uygulayın.

PİYANO HAREKETİ


Parmak uçlarınızı kullanarak piyano hareketleri ile alnınızdan boynunuza doğru nazikçe masaj yapın.

DETOKS ETKİSİ

Darphin aromatik bakımlar ile uygulanan bu masaj, ciltte detoks etkisi yaratarak cildin toksinlerden arınmasını sağlar.

BAŞLARKEN...


Avuç içinize bir damla aromatik bakım uyguladıktan sonra avuç içlerinizi burnunuzda birleştirerek derin bir nefes alın. Avuç içlerinizi elmacık kemiklerinizin üzerinden kulaklarınıza doğru kaydırın. Kulaklarınızdan aşağıya boynunuz boyunca inerek köprücük kemiklerinizin üzerindeki lenf nodlarınıza dokunun.

CANLANDIRAN ETKİ


Başparmaklarınızı şakaklarınızda sabitleyin. İşaret parmaklarınızı bükün ve eklem yerlerinden destek alarak işaret parmaklarınızı alnınızın ortasından şakaklarınıza doğru kaydırın. Aynı hareketi alnınızda saç diplerinizin altında uygulayın. Alnınızdan sonra aynı hareketi göz altı kemikleri ve elmacık kemikleri üzerinde uygulayın. Son olarak, şakaklarınızdan aşağıya boynunuz boyunca inerek köprücük kemiklerinizin üzerindeki lenf nodlarınıza dokunun.

KALP HAREKETİ


Alnınızın ortasında iki elinizi birleştirip saç diplerinize doğru yukarı çıkarak, sırasıyla saç dipleri, şakaklar ve boynunuzdan aşağıya lenf nodlarına doğru ininiz.

YÜZ KASLARINI RAHATLATMA HAREKETLERİ

Cildimiz gün içerisinde sürekli olarak mikro kasılmalar yaşar. Bu kasılmalar zamanla ciltte mimik çizgilerine sebep olur. Uygun Darphin kremi ile uygulanan Darphin masaj teknikleri yüz kaslarını rahatlatmaya yardımcı olarak daha canlı görünen bir cilt kazandırır.

YÜZ OVALİNİ ŞEKİLLENDİRME


Başparmaklarınızı kulak bitimi hizasında sabitleyin. İşaret parmaklarınızı bükün ve eklem yerlerinden destek alarak işaret parmaklarınızı kulaklarınıza doğru kaydırın.

MİMİK ÇİZGİSİ YUMUŞATMA


Alın bölgenizde stresten dolayı gerilmiş kaslarınızı rahatlatmak için işaret parmaklarınız ile iki kaşınızın ortasında iç içe geçen S hareketi yapın.

MODELLEME HAREKETİ


El ayası bitimi ile elmacık kemiklerinize bastırarak yukarı doğru hareketlerle masaj yapın, bu hareketi 3 kez tekrar edin. Elmacık kemiklerinize baskı uygulamaya devam ederek elinizi boynunuza doğru kaydırın ve baskı uygulayın.

OLGUNLAŞMA KARŞITI MASAJ TEKNİKLERİ

Darphin olgunlaşma karşıtı krem ile uygulandığında, cildin alt katmanlarını uyarmaya yardımcı olarak cilde daha genç ve enerjik bir görünüm kazandıran masaj teknikleri.

YÜZ OVALİ ŞEKİLLENDİRME


İşaret ve orta parmaklarınızı bükünüz ve çene ovalinize yerleştiriniz. Yüz konturünüzü belirginleştirmek için kulaklarınıza doğru kaydırınız.

KALDIRMA HAREKETİ


İki elinizin parmaklarını birbirine geçirin. Başparmaklarınızı gülme çizgilerinize yerleştirin ve hızlı hareketlerle 3 defa yukarı doğru kaydırın.

MODELLEME HAREKETİ


Sağ elinizi başınızın üstünden geçirerek sol yanağınızı tutun. Yanağınızdan başlayıp saç diplerinize doğru parmak uçlarınızı kullanarak piyano hareketleri ile yukarı doğru hareketlerle masaj yapın. Aynı hareketi sol eliniz ile sağ yanağınız için tekrarlayın.

CANLANDIRAN GÖZ ÇEVRESİ MASAJI

Göz çevresine daha canlı ve aydınlık görünüm kazandıran göz çevresi masajı, göz konturünü belirginleştirir, göz çevresindeki şişkinlik görünümünün azalmasına yardımcı olur.

KAŞ MASAJI


Başparmak ve işaret parmağınızı alnınızın ortasından başlayarak kaşınızın altına ve üstüne yerleştirin. Parmaklarınızla iki taraflı uyguladığınız yumuşak baskılarla kaş bitimine kadar ilerleyin.

GÖZ KONTURÜ BELİRGİNLEŞTİRME


PGöz konturünüzü belirginleştirmek için orta ve işaret parmağınızı göz kemiğinizin üzerine yanyana koyun. Sonrasında parmaklarınızı V şeklinde baskı yaparak açın.

MİMİK ÇİZGİLERİ MASAJI


Sağ elinizi başınızın üstünden geçirerek sağ ve sol elinizi sol şakağınızda birleştirin. Kaz ayağı çizgilerinizi açmak için iki elinizin parmakları ile piyano hareketleri yaparak sağ elinizle yukarı, sol elinizle aşağıya doğru hareket uygulayın. Aynı hareketi sol eliniz ile sağ şakağınız için tekrarlayın.

DARPHIN'I KEŞFEDIN


Aşağıdaki linkler ile markamız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz